Konkurs o Niemczech

Dnia 04 października 2012 roku odbył się w naszej szkole szkolny konkurs krajoznawczy o Niemczech, do którego przystąpiło 29 uczniów. Na teście uczniowie mieli za zadanie w języku polskim uzupełnić brakujące podstawowe informacje na temat Niemiec. Mimo, iż zakres materiału został podany uczniom przed konkursem to pojawiły się jednak zagadnienia, które sprawiły im trudność. Pytania dotyczyły m.in.: szkolnictwa, nazw gór, państw, z którymi graniczą Niemcy, religii w Niemczech, roku zburzenia muru berlińskiego, daty zjednoczenia Niemiec. Trzeba było się również wykazać wiedzą dotyczącą kto przetłumaczył biblię na język niemiecki oraz kim jest Claudia Schiffer i Steffi Graf, jakie są kolory flagi niemieckiej oraz ile jest landów. Pytania o marki samochodów oraz o ich literowe oznakowanie czy też czym zajmują się Michael Schumacher i Franz Beckenbauer nie stanowiły żadnego problemu uczestnikom płci męskiej. Udzielali oni odpowiedzi ponad zakres materiału.

A oto najlepsze wyniki:

• Przemysław Ziętarski z klasy IV ti (34p/40p)
  • Adrian Oracz z klasy I tim (31,5p/40p)
  • Mateusz Zięciak z klasy II ti (27p/40p).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i za udział w konkursie dziękujemy wszystkim uczniom z następujących klas: I tim, I tż,  II ti, II tot, II tż, IV ti.

Organizatorzy,

Magdalena Szkutnik - nauczyciel języka niemieckiego