Z demokracją na TY

Dnia 14 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim ul. Warszawska 54 zostały przeprowadzone dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty ,,Z demokracją na Ty”. W warsztatach, które są innowacją pedagogiczną uczestniczyły gimnazja z Nowego Dworu Gdańskiego, Kmiecina, Marzęcina, Tujska, Sztutowa, Krynicy Morskiej, Nowego Stawu, Cedr Małych i Ostaszewa.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pracując metodą burzy mózgów przygotowywali wystąpienia przedstawiające poglądy starożytnych filozofów. Później wszyscy udali się do pracowni gastronomicznej, gdzie pod kierunkiem nauczycieli zawodu przygotowywali potrawy, które spożywali starożytni filozofowie, stroili stół, by w atmosferze nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia podsumować warsztaty. Dodatkową atrakcją był pokaz prawidłowego nakrycia stołu konsumenta.

W spotkaniu uczestniczyła Inspektor Oświaty Agnieszka Glazer. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a pani Dyrektor Szkoły W. Przyborowska zaprosiła wszystkich na przyszłoroczne spotkanie.

Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez Samorząd Uczniowski oraz grupę uczniów naszej szkoły w składzie: M. Kulwicka, P. Wirkus, K. Dyl, A. Kuhr., W. Kieszkowski, K. Milewska, A. Zaniewski, M. Loryś, T. Baran, B. Stolski, P. Kowalska, J. Radziszewska, P. Trznadel, M. Wójcik, K. Czarnecka, K. Wyszomirski, W. Bachur, P. Parszuto, pod kierunkiem nauczycieli: M. Sobczyk, Ł. Kępski, E. Megger, A. Bagrowska, E. Kępińska-Lipńska, M. Popik.