Radio Gdańsk i Akademia Morska w Gdyni

12 grudnia 2012 roku uczniowie klas: II technikum informatycznego oraz II technikum żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli w wycieczce do Radia Gdańsk i na Akademię Morską w Gdyni.

W Radiu Gdańsk młodzież miała okazję zobaczyć jedno z najnowocześniejszych studiów w Europie - Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna. Studio to przeznaczone jest do nagrań muzycznych, koncertów "live" z publicznością, realizacji telewizyjnych oraz innych skomplikowanych form radiowych. Uczniowie zobaczyli również jak przygotowywane są informacje z wydarzeń, które miały miejsce w Trójmieście i okolicach Gdańska oraz byli świadkami audycji, emitowanej na żywo w jednym ze studiów radia.

Po zwiedzaniu Radia Gdańsk młodzież wraz z opiekunami pojechała na Akademię Morską w Gdyni. Tam miała okazję zobaczyć symulator badawczy, manewrowo - nawigacyjny - SimFlex Navigator, na którym można realizować badania naukowe, proces dydaktyczny, szkolenia oraz symulacje w obszarze bezpieczeństwa transportu morskiego.

Opiekunowie,

G. Figacz, W. Odoom, M. Popik, S. Wyrzykowski