Olimpiada językowa na wesoło

Dnia 06 grudnia 2012 roku odbył się w Zespole Szkół nr 2 szkolny konkurs z języka niemieckiego i angielskiego pod hasłem Olimpiada Językowa na wesoło.

Głównym celem konkursu było uświadomienie uczniom, iż nauka języków obcych może odbywać się w sposób przyjemny i niekonwencjonalny. Do konkursu przystąpiło 27 osób. Mieli oni do wykonania zadania typu: odnalezienie słów w wykreślankach, dopasowanie wyrazów do obrazków oraz rozwiązanie krzyżówek i rebusów. Szkolny konkurs obejmował słownictwo z zakresu: dom, rodzina, żywienie, świat przyrody i szkoła oraz podstawowe zagadnienia z gramatyki języka angielskiego.

Korzystając z „mikołajkowej” okazji wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Uczniowie mogli zdobyć 110,5 p. A oto najlepsze wyniki:

• I miejsce – KAMIL KWIATKOWSKI (IV ti) – 82 p.
  • II miejsce – KAROLINA WYPIJACZ (I tot) – 81,5 p.
  • III miejsce – PATRYCJA SZRAMKA (II tot) – 81 p.

Organizatorzy konkursu:
mgr Małgorzata Markun - nauczyciel języka angielskiego