Spotkanie z przedstawicielami szkoły w Elmshorn

Dnia 15 stycznia 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie, w którym uczestniczyli goście z Niemiec: Julius Hinz – były mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego, dr Udo Pfahl – dyrektor oddziału gastronomicznego szkoły w Elmshorn, Ewa Dąbska - Starosta Nowodworski, Wioletta Przyborowska – dyrektor ZS nr 2, Harry Lau – przewodniczący Klubu Nowodworskiego, Emilia Megger – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych oraz Gabriela Kuszner – Drobik - nauczyciel języka niemieckiego.

Tematem spotkania było omówienie możliwości wyjazdu uczniów naszej szkoły: kucharzy, techników żywienia i usług gastronomicznych do Elmshorn w celu kształcenia zawodowego. Uczniowie uczęszczaliby do tamtejszej szkoły, aby zdobywać częściowo wiedzę teoretyczną oraz odbywaliby praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne w zakładach pracy w Niemczech.

W kwietniu Pani dyrektor Wioletta Przyborowska wraz z Panią Starostą Ewą Dąbską planują wyjazd do Elmshorn, aby zapoznać się ze szkołą i zakładami pracy, w których mieliby odbywać praktyki uczniowie. Możliwość wyjazdu jest szansą dla uczniów na zdobycie wiedzy, nowych umiejętności, poznanie kultury i obyczajów żywieniowych, a także naukę języka.