Konkurs wiedzy o Książce - Prasie i Bibliotece

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Książce - Prasie i Bibliotece. Uczestniczyły w nim dwie klasy drugie, Technikum Obsługi Turystycznej i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach, w których musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także pomysłowością, oryginalnością i refleksem. Zadaniem każdego zespołu było wskazanie spośród trzech możliwych wariantów, jednej poprawnej odpowiedzi na wyczytane pytanie. W kilku zadaniach grupy wybierały swojego reprezentanta, który musiał odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie. Najwięcej śmiechu i zabawy dostarczyły konkurencje zręcznościowe np. polegające na utrzymaniu ciężkich encyklopedii w dwóch wyciągniętych rękach. Ręce mdlały po kilku minutach.

Za każdą poprawną odpowiedź we wszystkich konkurencjach, zespół dostawał punkt. Wygrała klasa Technikum Obsługi Turystycznej, która zdobyła 17 punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi. Zwycięzcy zmierzą się teraz z kolejną klasą, tj. z II klasą Technikum Informatycznego.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Irena Mesinger, zaś nad prawidłowym jego przebiegiem czuwało jury w składzie: pan Arkadiusz Kosmala, pan Bartłomiej Więckowski, pan Marcin Głowacki.