Prezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

Dnia 28. 01. 2013 roku uczniowie klasy IV technikum informatycznego i IV technikum żywienia uczestniczyły w prezentacji przygotowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Elbląga. Osoba prowadząca, to Pani Marzanna Skowrońska - wykładowca Instytutu Informatyki Stosowanej, która przedstawiła ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów.

Obecnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu kształci się blisko 3 500 studentów w 4 instytutach: Instytucie Ekonomicznym, Instytucie Informatyki Stosowanej, Instytucie Pedagogiczno-Językowym i Instytucie Politechnicznym, na 10 kierunkach w zakresie 14 specjalności.

Nieustanny rozwój uczelni, to tworzone wciąż nowe kierunki studiów dostosowane do pojawiających się potrzeb rynku pracy. W 2008 roku otworzono kierunek Budownictwo, w 2009 specjalności: ekonomika turystyki, filologiczna obsługa biznesu, filologia germańska – translatoryka, urządzenia i instalacje elektroautomatyki, technologia i eksploatacja maszyn, przemysłowe zastosowania mechatroniki.

W roku 2010, w ramach kierunku Mechanika i budowa maszyn powstała specjalność – elektromechanika samochodowa. Natomiast w roku 2011 w ramach kierunku Administracja powstała specjalność administracja bezpieczeństwa publicznego.

Warto podkreślić, że większość z kierunków proponowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, to tzw. „pewniaki”, które cieszą się ogromną popularnością na dzisiejszym rynku pracy.

Doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz