Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie młodemu pokoleniu roli wartości w życiu narodu. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.

Akademia składała się z trzech części. Pierwszą stanowiła współczesna pieśń patriotyczna Janusza Radka pt. „Ja to mam szczęście”. Następnie uczniowie klasy I TŻ odegrali szkolną scenkę, podczas której zaprezentowali lekcję na temat 11 listopada. Apel zakończony został prezentacją multimedialną, która dotyczyła I Wojny Światowej oraz Ojców Niepodległości. Uczniowie ponadto przedstawili propozycje, w jaki sposób można uczcić Święto Niepodległości.

W apelu wystąpili: Ilona Andzel, Michał Dąbrowski, Małgosia Deka, Daniel Graff, Piotr Jurek, Marcin Łoś, Natalia Świątek oraz Kasia Żurawska.
Obsługa techniczna: Kamil Dyl z III TI oraz Tomasz Wójcik z I TŻ.

mgr Justyna Kwiatkowska