Warsztaty „Czy historia musi być nudna? Kilka słów na temat historii stosowanej” w ramach projektu „Duchy Nowego Dworu Gdańskiego …”

25 listopada 2013 roku odbyły się już ostatnie warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Duchy Nowego Dworu Gdańskiego …”. Tym razem uczniowie klas I Technikum Obsługi Turystycznej oraz III Technikum Informatycznego mieli okazję porozmawiać na temat nowoczesnych technologii komputerowych w humanistyce oraz historii stosowanej.

Prowadzący warsztaty Łukasz Kępski zaprezentował zgromadzonej młodzieży różnego rodzaju płaszczyzny, dzięki którym nauczanie historii nie musi odnosić się wyłącznie do dat, pojęć oraz postaci. Rozmawiano między innymi o programach do animacji komputerowej, portalach i blogach historycznych, projektach edukacyjnych, wirtualnych liniach czasu.

Duże zainteresowanie wzbudziło drugie zagadnienie dotyczące historii stosowanej. Prowadzący zwrócił młodzieży uwagę na kwestie związane z grami miejskimi opartymi na fabule historycznej oraz lekcjach żywej historii.

Obecnie trwają już prace finale nad wystawą oraz stroną internetową projektu. Już wkrótce uczniów czeka kolejne wyzwanie promocja wystawy, która oficjalnie zostanie otwarta 29 grudnia 2013 r. w Żuławskim Parku Historycznym o godz. 13:00.

Szkolny koordynator projektu,

mgr Ł. Kępski