Tak powstają "Duchy..."

Dobiegają końca prace nad projektem "Duchy Nowego Dworu Gdańskiego...". Uczniowie klasy 3 technikum informatycznego mieli do wykonania szereg zadań z zakresu fotografii i grafiki komputerowej. Głównym zadaniem uczniów było odnalezienie miejsc z dawnych fotografii Nowego Dworu Gdańskiego, zrobienie zdjęć i zestawienie dwóch obrazów - dawnego i dzisiejszego - w formie kolażu fotograficznego.

Wykonując kolaże fotograficzne uczniowie korzystali z programu grafiki rastrowej Adobe Photoshop. Opracowując projekty plakatów i folderów reklamujących wystawę oraz projekty tablic pokazujących dawne i dzisiejsze ulice Nowego Dworu Gdańskiego mieli do dyspozycji również program Adobe Photoshop lub program grafiki wektorowej CorelDRAW.

Zwieńczeniem wszystkich prac uczniów jest powstająca właśnie strona internetowa projektu, która udostępniona będzie niebawem. Powstaje ona za pomocą edytora stron Joomla!. Joomla! to znany i popularny na całym świecie, a najpopularniejszy w Polsce CMS, czyli systemem zarządzania treścią witryn internetowych.

Na zdjęciach można zobaczyć uczniów podczas pracy przy komputerach nad poszczególnymi zadaniami projektu.

Szkolny opiekun uczniów klasy 3 ti,

M. Popik