Wyjazdy studyjne - hotel GDAŃSK

Dnia 03. 12. 2013 roku odbyła się kolejna interesująca wizyta studyjna w ramach projektu: "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. W wyjeździe uczestniczyły klasy: 2 TŻ i 4 TO wraz z opiekunami: Panią Emilią Megger, Sylwią Kuklińską, Ireną Mesinger i Gabrielą Figacz. Tym razem uczniowie zwiedzali hotel Gdańsk, położony przy malowniczej marinie jachtowej w Gdańsku, w samym sercu miasta.

Hotel Gdańsk to nowoczesny kompleks hotelowy, który oferuje Gościom odwiedzającym Gdańsk i jego mieszkańcom 96 komfortowych pokoi z niezapomnianym widokiem na stare miasto i marinę na Motławie, 181 miejsc noclegowych, w których niezwykłe wnętrza tworzą oryginalne kilkusetletnie belki Spichlerza w tym 7 przestronnych i komfortowo urządzonych apartamentów a najpopularniejszy z nich, to ekskluzywny Apartament im. Lecha Wałęsy. Jest on doskonałą bazą zarówno dla wszystkich, których zainteresuje nocleg na starówce w Gdańsku, organizujących konferencje nad morzem, czy planujących szkolenia w Gdańsku, jak również idealnym hotelem dla pobytów weekendowych czy dłuższych wypadów do Gdańska. Spa w Hotelu Gdańsk to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej designerskich Spa nad morzem a także najlepszych Med Spa w Polsce.

Warto podkreślić, że Hotel Gdańsk tworzą dwie doskonale uzupełniające się części – Spichlerz z XVIII wieku, odrestaurowany z wielką dbałością o szczegóły, urzekający swoją elegancją i historią, oraz część Yachting, w której nowoczesny design nawiązuje do tematyki żeglarskiej. Tym samym, każda część Hotelu Gdańsk jest nierozerwalnie powiązana z bogatą historią i tradycjami miasta Gdańska.

Restauracja Hotelu Gdańsk serwuje znakomitą polską i gdańską kuchnię regionalną. Jej specjalnością są dania kuchni starogdańskiej, której przykładem są: słynna ‘Kaczka a la Brovarnia’ oraz ‘Pikantna Zupa Rybna’ - dwie kultowe potrawy hotelu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również jedyny w Gdańsku minibrowar - Brovarnia Gdańsk, warzący najlepsze piwo w Polsce.

Podczas zwiedzania hotelu młodzież miała możliwość odbycia podstawowego instruktażu ścielenia łóżka a także mogła zadawać pytania osobom, pracującym na poszczególnych stanowiskach: kierownik recepcji, pokojówka, portier czy recepcjonista.

Szkolny koordynator projektu,
mgr Gabriela Figacz