Test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 20 listopada 2013r. grupa uczniów z  klasy I TM oraz II TM wzięła udział w testach sprawdzających ich wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z celów testu, poza sprawdzeniem umiejętności teoretycznych i praktycznych młodzieży, było wyłonienie grupy uczniów,  którzy zasilą drużynę medyczno – sanitarną naszej szkoły. Do drużyny medyczno – sanitarnej ZS nr 2 zakwalifikowali się: Patryk Rogacewicz, Patryk Piotrkowicz, Wojciech Sienkiewicz z klasy I TM oraz Wojciech Ochocki, Maciej Gała, Rafał Zieliński i Łukasz Oracz z kl. II TM. W takim składzie drużyna zaprezentuje się w kwietniu 2014r. na Rejonowych Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Ratowniczych w Malborku. W ramach przygotowań do Mistrzostw uczniowie wezmą udział m.in.: w grudniu 2013r. w 3 – dniowych warsztatach z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej w Redzie organizowanych przez Grupę Ratownictwa Medycznego z Wejherowa, warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie szkoły prowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim oraz będą doskonalić swoje umiejętności praktyczne podczas zajęć z panem Arkadiuszem Kosmalą oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. Dla uczniów zorganizowany zostanie również 16-godzinny podstawowy kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Instruktorów Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po jego ukończeniu każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie, które uznawane jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Opiekunowie drużyny medyczno – sanitarnej ZS nr 2:
mgr M. Gurak, mgr A. Kosmala