Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Nowym Dworze Gdańskim

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża (22-26 listopada), święta wszystkich polskich honorowych dawców krwi, grupa uczniów naszej szkoły – krwiodawców – uczestniczyła dnia 21 listopada 2013r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z opiekunem panią M. Gurak w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Krwiodawców. Podczas spotkania wręczono wyróżnienia, podziękowania i upominki dla działaczy PCK, w szczególności dla honorowych krwiodawców z długoletnim stażem  z terenu Gminy Nowy Dwór Gdański. Podziękowania i życzenia krwiodawcom przekazali obecni na uroczystości: Pan Tomasz Szczepański, Zastępca Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego, Pan Stanisław Bobrowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Nowego Dworu Gdańskiego, Pani Małgorzata Wereszczyńska, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim, pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz członkowie Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Gdańskim. Podziękowania z rąk Pana Tomasza Szczepańskiego za pomoc w realizacji zadań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża i promocję honorowego krwiodawstwa otrzymała również pani M. Gurak. Pan Stanisław Bobrowicz w swoim przemówieniu nie zapomniał o młodzieży, gorąco podziękował jej za aktywność, bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka co w obecnych czasach może być dla wielu ludzi niezrozumiałe. Stwierdził, iż serce się raduje na widok nowych, tak młodych krwiodawców. Poza podziękowaniami uczniowie także otrzymali upominki z rąk członków Zarządu Rejonowego PCK.

mgr Monika Gurak