GÓRA GROSZA

W dniach 10 - 11 grudnia 2013 roku zorganizowana została w naszej szkole przez uczennice klasy II TOT: Dagmarę Hojecką i Kingę Brandt zbiórka monet  na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Celem tej ogólnopolskiej akcji pod hasłem GÓRA GROSZA, organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce, jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu następnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. Patronat nad akcją po raz kolejny objął Minister Edukacji Narodowej.

Dnia 11 grudnia komisja w składzie: Dagmara Hojecka, Kinga Brandt oraz pani Monika Gurak dokonały przeliczenia zebranych pieniędzy oraz sporządziły protokół ze zbiórki, który wraz z zebraną górą monet wysłany zostanie na adres organizatora akcji. Zebraliśmy 8,80 kg monet! (137, 45 zł). Wszystkim, którzy wrzucili choćby 1 grosz, w imieniu potrzebujących dzieci bardzo dziękujemy.

Szkolny koordynator akcji,
mgr M. Gura