DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU UDZIELANIA I POMOCY

W dniach 26 – 27 kwietnia 2014 roku grupa uczniów z klasy I i II technikum mechanicznego, podczas warsztatów instruktorskich zorganizowanych przez Grupę Ratownictwa Medycznego PCK w Wejherowie, doskonaliła swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie warsztatów odbyły się tzw. „Zawody przed zawodami” o puchar przechodni warsztatów, w których młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce zdobywając 123 punkty, tylko 4 punktów zabrakło, by stanąć na podium. W warsztatach udział wzięli uczniowie z  9 szkół województwa pomorskiego. Prawdziwym sprawdzianem wiedzy, umiejętności uczniów, będzie udział w eliminacjach rejonowych Mistrzostw Drużyn Ratowniczych PCK, które niebawem, bo w miesiącu maju, odbędą się Gdańsku.

Opiekun,

mgr Monika Gurak