WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI

Zespół Szkół nr 2 włączył się w wojewódzkie obchody Święta Konstytucji. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy św., jednostki policji, wojska, straży pożarnej, straży granicznej, przedefilowały ulicami miasta, nie zabrakło pocztów sztandarowych miejscowych jednostek OSP. Pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną i Niepodległą Ojczyznę odbył się apel połączony ze składaniem kwiatów i salwą honorową. Po części oficjalnej na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury o godz. 13:40 rozpoczął się bieg ulicami Nowego Dworu Gdańskiego, uczniowie z drużyny medyczno – sanitarnej naszej szkoły zabezpieczali bieg, natomiast uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali dla gości, uczestników obchodów poczęstunek. Na scenie wystąpiły lokalne chóry oraz uczniowie naszej szkoły śpiewając pieśni patriotyczne. Przed sceną można było obejrzeć pokazy sprzętu policyjnych antyterrorystów, sprzętu detektywistycznego, wyposażenia wozów strażackich, straży granicznej, żandarmerii wojskowej, pokaz umiejętności ratowniczych zademonstrowali strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego.

Film z wojewódzkich obchodów

rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Nowym Dworze Gdańskim