infoShare 2014

22 maja 2014 roku uczniowie klas: pierwszej i drugiej technikum informatycznego Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyli w siódmej edycji konferencji IT & New Media - infoShare, która co roku odbywa się w Gdańsku.

Konferencję InfoShare uznaje się za największe w północnej Polsce spotkanie gromadzące specjalistów IT & NewMedia. Znajduje się również na liście najważniejszych spotkań brażowych w kraju. InfoShare stawia sobie za cel dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji. Prelegenci, biorący udział w konferencji, to ludzie o bogatym doświadczeniu i wysokich kompetencjach, potrafiących w interesujący sposób opowiedzieć o tematyce, którą się zajmują, ilustrując ją praktycznymi przykładami. Zasługą wysokiego poziomu merytorycznego jest obecność światowej klasy specjalistów. Ich prelekcje są związane głównie z rynkiem nowych technologii, startupów i sferą social media. Z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zainteresowanych.

Uczniowie przemieszczając się między czterema kilkusetosobowymi aulami, w których odbywały się prelekcje, mogli wysłuchać wystąpień min.: Mateusza Kusznierewicza (mistrza olimpijskiego, mistrza świata i Europy, mistrza Polski w Żeglarstwie) i Patryka Strzelewicza, mówiących o tym, że wiara w to co się robi jest podstawą do osiągnięcia sukcesu, Michała Barańskiego (członka Zarządu Grupy Wirtualna Polska, odpowiedzialnego za strategię oraz rozwój głównych marek, portali i serwisów Grupy WP), który swoją prezentację zatytułował "Don’t panic, mobile nie oznacza końca świata (dla polskich wydawców)!", Marka Landowskiego, (aktualnie czuwającego nad serwerami produkcyjnymi oraz testera SWIFT-a w poszukiwaniu efektywnego oraz skalowalnego dostepu do danych po HTTP), którego prezentacja dotyczyła architektury SWIFT-a obiektowego przechowywania danych.

W przerwach między prelekcjami uczniowie mieli możliwość wzięcia udzialu w kilku konkursach, w których wielu z nich zdobyło pendrivy, kostki Rubika i inne drobniejsze gadżety.

InfoShare 2014, jak co roku, było wielotematyczne, otwarte, a przede wszystkim bardzo interesujące. Każdy z uczniów znalazł coś ciekawego dla siebie i wszyscy jednogłośnie wyrazili chęć odwiedzenia infoShare w przyszłym roku.

Organizatorzy wyjazdu
mgr inż. M. Popik i mgr inż. S. Wyrzykowski