FESTYN: "WARSZAWSKA - RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ"

Dnia 31.05.2014r, na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbył się FESTYN rodzinny promujący szkołę.

Wybraliśmy temat „Warszawska – razem w przyszłość” nie bez powodu. Zespół Szkół nr 2 wkracza swoimi działaniami w przyszłość. Jest to nowoczesna szkoła, realizująca projekty unijne, posiadająca profesjonalne pracownie zawodowe, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz uczniów, kreatywnych młodych ludzi, którzy wybrali zawody poszukiwane na rynku pracy.

W ramach festynu uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali wiele atrakcji – stoiska z konkursami, pokazami, degustacje.

Przekąski i dania regionalne, prosto z grilla ”Gastronomiczny kosmos” serwowali uczniowie z pierwszej klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych, przygotowane w szkolnej pracowni gastronomicznej.

Uczniowie z klasy wielozawodowej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej przygotowali stoisko „Fryzjerskie inspiracje” – pokazy fryzur kosmicznych oraz rakiety i statki kosmiczne prosto z pracowni stolarskiej.

Przez cały festyn, animatorzy imprez turystycznych prowadzili konkursy i gry dla dzieci np. gra edukacyjna „Kosmiczna karuzela”, Lot na Księżyc. Dzieci mogły stworzyć z balonów ”Kosmiczne stwory” i ogromne bańki mydlane.

Przy stanowisku "Kosmos" i jednocześnie promocyjnym Zespołu Szkół nr 2 uczniowie z klasy trzeciej Technikum informatycznego przygotowali loterię kosmiczną, filmy o lądowaniu na Marsie i na Księżycu, pokazy robotów i statków kosmicznych, degustację potraw galaktycznych. Dekorację stanowiły ogromne rakiety, wykonane z kartonów i "prawdziwy" kosmonauta w srebrzystym kombinezonie. Przy tym stoisku odbywały się pokazy robotów. Dzieci mogły same sterować i poruszać pojazdami.

Na atrakcyjne nagrody mogli liczyć uczestnicy konkursu żeglarskiego pt ”Rozpoznaj banderę” oraz „Rakietą przez Niemcy”. Loteria książkowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a sponsorzy nagród zadbali o radość i uśmiech uczestników.

Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy o regionie – promujący wiedzę o Żuławach i konkurs medyczny – kształtujący prawidłową umiejętność udzielania pierwszej pomocy, krwiodawstwa i bezpieczeństwa na drodze.

Bardzo liczna grupa dzieci wraz z rodzicami uczestniczyła w grach i zabawach sportowych na boisku szkolnym „Orlik”.

Przez cały czas trwania festynu uczniowie Technikum żywienia i usług gastronomicznych w strojach regionalnych częstowali wyrobami, które przygotowali w szkolnej pracowni gastronomicznej, poza tym zapraszali na degustację potraw z grilla.

Dodatkowo uczniowie Technikum mechanicznego z innowacją pożarniczą wraz z nauczycielami zawodu w pracowni diagnostyki samochodowej sprawdzali stan techniczny samochodów, między innymi: zbieżność kół, sprawność hamulców, ustawienia świateł.

Dzięki współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Nowym Dworze Gd. uczestnicy festynu mogli zobaczyć sprzęt strażacki, łódź ratunkową i wyposażenie wozu strażackiego. Strażacy wraz z uczniami prowadzili konkursy z użyciem armatek wodnych.

W trakcie festynu prowadzona była „Akademia dzieł różnych”, gdzie można było pomalować piękne gipsowe figurki, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, pomalować twarz i wykonać magiczny tatuaż z henny.

Atrakcją festynu było przedstawienie przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Inscenizacja bajki wraz z barwnymi kostiumami i dekoracjami pt. „Stoliczku nakryj się” w języku angielskim przygotowana zastała pod kierunkiem pani mgr Anny Klepka.

Wszyscy, którzy przyszli na festyn bawili się wyśmienicie, pogoda dopisała a na twarzach dzieci i dorosłych gościł uśmiech i radość.

W opinii uczestników festynu tak atrakcyjna impreza społeczna wpisała się na stałe w działalność Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i kalendarza imprez Powiatu Nowodworskiego. Przygotowane atrakcje spełniały oczekiwania i potrzeby każdej grupy wiekowej. Szczególnie zainteresowani byli gimnazjaliści i ich rodzice, mieli oni możliwość poznania oferty edukacyjnej szkoły oraz otrzymania materiałów promocyjnych.

Na uznanie zasługuje wzorowa organizacja i przebieg festynu.

Sponsorzy festynu:

• Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2
  • Pani Renata Kuhr Księgarnia „Dom Książki”
  • Pan Zbigniew Jabłoński Księgarnia „Idea”
  • Pan Jarosław Dywizjusz, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dworze Gd.
  • Pan Wojciech Krawczyk
  • Pan Wojciech Baranowski