WIZYTA STUDYJNA UCZNIÓW ZS2 W SECESPOLU

Dnia 06. 06. 2014 roku odbyła się wizyta studyjna do Firmy „Secespol” w Nowym Dworze Gdańskim, w której uczestniczyła klasa 2 TM wraz z opiekunami: Panią Gabrielą Figacz – Kierownikiem Praktycznej Nauki Zawodu oraz Panem Wiesławem Adamowiczem i Panem Sylwestrem Brzezińskim – nauczycielami przedmiotów zawodowych.

Na początku zostaliśmy przeszkoleni w zakresie BHP przez Pana Wojciecha Miciaka, po czym Pan Michał Gołębiowski i Henryk Susoł przedstawili nam ogólną informację o Firmie:„ Secespol” i zaprosili na wspólne zwiedzanie.

Firma SECESPOL to polski producent wymienników ciepła od ponad 25 lat, obecnym na międzynarodowych rynkach. W zakresie swojej produkcji oprócz wymienników płaszczowo-rurowych, płytowych lutowanych i płytowych skręcanych SECESPOL realizuje również zamówienia specjalistycznych wymienników ciepła dla przemysłu petrochemicznego, ciepłowniczego, energetycznego, spożywczego i farmaceutycznego.

Zaawansowana technologia przemysłowa oraz własna produkcja urządzeń gwarantują wyroby najwyższej klasy. Doświadczony zespół konstruktorów stale pracuje nad projektowaniem coraz nowocześniejszych i bardziej wydajnych urządzeń przystosowując je do wymagań klientów. Podejmujemy się skomplikowanych, wymagających i trudnych technologicznie realizacji.

SECESPOL obecny jest na całym świecie za pośrednictwem spółek córek: SECESPOL CANADA, SECESPOL DEUTSCHLAND, SECESPOL CZECHY, SECESPOL ASIA oraz ponad 200 przedstawicielstw handlowych w kraju i za granicą.

SECESPOL stawia na innowacje i rozwój, o czym świadczą liczne międzynarodowe nagrody oraz patenty. Najwyższe światowe standardy jakości potwierdzają przyznane certyfikaty i dopuszczenia: ASME (U&UM), PED 97/23/WE; GOST; China ML; 3-A.

W 2013r firma SECESPOL obchodziła 25-lecie istnienia. Została ona założona w 1988 roku przez inż. Jerzego Siemieńczuka. Do dzisiaj firma pozostaje spółką rodzinną. Działalność przedsiębiorstwa opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu zespołu specjalistów. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób.

Celem naszej wizyty było zapoznanie uczniów ze szczegółową działalnością Przedsiębiorstwa, bowiem w miesiącu wrześniu 2014 roku Firma „ Secespol” przyjmie naszą młodzież o profilu: technik mechanik na realizację 5-tygodniowej praktyki zawodowej.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu
mgr Gabriela Figacz