PROJEKT GEOCACHING

Dnia 9 czerwca 2014r.  uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w projekcie geocachingowym „Skarby Nowego Dworu Gdańskiego”. W przedsięwzięciu uczestniczyło 25 uczniów klas pierwszych Technikum a organizatorkami były nauczycielki ZS nr 2 – p. Anna Klepka (nauczycielka języka angielskiego) oraz p. Kamila Syrowska (nauczycielka matematyki) Projekt miał na celu wskazanie dostępu do atrakcyjnych form aktywności oraz rozwijanie zdolności matematycznych i językowych.

Na początek uczniowie wzięli udział w szkoleniu multimedialnym, poznali ideę geocachingu a następnie, by móc uczestniczyć w projekcie zalogowali się na międzynarodowej platformie. Kolejnym etapem było ściągnięcie odpowiednich aplikacji, które przy pomocy sygnału GPS umożliwiły uczniom odnalezienie „skrzynek”(keszy) w terenie. W każdym odnalezionym przez uczestników „keszu” znajdowały się zadania z języka angielskiego i matematyki. O najlepszym wyniku zdecydowały następujące kryteria: ilość znalezionym „keszy”, poprawność wykonywanych zadań edukacyjnych  oraz czas wykonania.

Wszystkie „skrytki” są dostępne na międzynarodowej platformie www.geocaching.com oraz polskim jej odpowiedniku www.geocaching.pl, co dodatkowo wpływa na promocję regionu.

Cała impreza miała charakter edukacyjno-integracyjny a sponsorami atrakcyjnych nagród i upominków byli: Księgarnia „Idea” Hanna i Zbigniew Jabłońscy, „Goniec Żuławski” Karol Muller, Wydawnictwo Longman oraz „Usługi Geodezyjne” Teresa i Mirosław Klepka.

mgr A. Klepka i mgr K. Syrowska