WERNISAŻ KSIĄŻKI JANUSZA DOMASZEWSKIEGO

W dniu 13.06.2014 r. w Żuławskim Parku Historycznym odbył się wernisaż książki Janusza Domaszewskiego wychowawcy, trenera i emerytowanego nauczyciela Zespołu Szkół nr 2. Autor stworzył album pt.: „Album osiągnięć uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim 1979 – 1999” , który jest nie tylko uwieńczeniem jego pracy zawodowej ale również historycznym dokumentem działalności szkoły w tamtych latach. Album został wydany dzięki Lokalnej Grupie Działania Żuławy i Mierzeja. Wiele osób także z naszej szkoły współpracowało z autorem między innymi: Wioletta Przyborowska, Małgorzata Anusiak, Anna Wdowicz, Małgorzata Popik, Kamil Dyl oraz byli sportowcy, którzy udostępnili swoje prywatne archiwa i wspomnienia do realizacji tej publikacji.

Pojawiło się wiele starych i nowych zdjęć, znanych nazwisk sportowców wywodzących się z naszej szkoły, trenerów, którzy już trenują nowe kadry nawet za granicą. Na wernisaż przybyło wielu sportowców, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, siatkówce, podnoszeniu ciężarów, lekkoatletyce i innych.

Pani Wioletta Przyborowska Dyrektor Zespołu Szkół nr 2  podziękowała Panu Januszowi Domaszewskiemu za wkład włożony w powstanie albumu, który jest żywą historią naszej szkoły.