MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK I OC

Dnia 17 maja 2014 roku na terenie OSP w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap rejonowy Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i OC. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patryk Rogacewicz, Patryk Piotrkowicz, Wojciech Sienkiewicz, Krzysztof Ditter oraz Rafał Zieliński.

Mistrzostwa składały się z 2 etapów: pisemnego, w którym sprawdzono wiedzę teoretyczną uczestników (test wiedzy) i praktycznego. Pomysł był taki by, scenariusze zadań praktycznych  były jak najbardziej zbliżone do sytuacji realnych – drużyny musiały pomóc osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, udzielić pomocy dziecku pogryzionemu przez psa, opanować szok świadka tragicznego samobójstwa, prowadząc jednocześnie resuscytację. Między innymi takie zadania postawiono młodzieży uczestniczącej w ratowniczym sprawdzianie.
Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulujemy. Niestety tylko zwycięska drużyna weźmie udział w etapie okręgowym Mistrzostw, które odbędą się 31.05.2014 roku w Chmielnie.

Opiekun drużyny
mgr Monika Gurak