KURS PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 13.05. i 07.06. 2014r. grupa uczniów z klasy I TM oraz II TM w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrona i promocja zdrowia pod nazwą „Pierwsza pomoc przedmedyczna. Nie musisz być ratownikiem, aby uratować komuś życie”, wzięła udział w 16 – godzinnym kursie podstawowym zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs przeznaczony był zarówno dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z pierwszą pomocą, jak i dla tych, którzy chcieli usystematyzować już posiadane wiadomości. Zajęcia składały się przede wszystkim z ćwiczeń. Zajęcia praktyczne odbywały się  na pozorantach, jak i na fantomach. Kurs przeprowadzili Panowie: Krystian Charliński i Mariusz Zalewski z OSP z Nowym Dworze Gdańskim.

Program kursu obejmował: ocenę stanu poszkodowanego, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, postępowanie w przypadku braku oddechu i krążenia, postępowanie w przypadku urazów, postępowanie w przypadku nagłych stanów, ewakuację poszkodowanego.

Kurs prowadzony był według wytycznych Czerwonego Krzyża oraz Europejskiej Rady Resuscytacji.

Organizator szkolenia
mgr Monika Gurak