ZAWÓD STRAŻAKA

Dnia 06 listopada 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z klasy IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego oraz II technikum mechanicznego z innowacją pożarniczą uczestniczyli w prelekcji dotyczącej specyfiki wykonywania zawodu strażaka. Spotkanie w formie prezentacji przeprowadził pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej kpt. Grzegorz Jarzemski.

Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu strażaka, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku. Warto podkreślić, że taka prelekcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest ona wpisana w coroczny harmonogram działań podejmowanych przez naszą szkołę w celu pomocy młodym ludziom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

Doradca zawodowy,
mgr Gabriela Figacz