WARSZTATY SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

Dnia 7 listopada 2014 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Samorząd Uczniowski zorganizował dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty „Młody Samorządowiec”. W warsztatach, które są innowacją pedagogiczną uczestniczyły gimnazja z Nowego Dworu Gdańskiego, Kmiecina, Marzęcina, Tujska, Ceder Małych i Ostaszewa.

Zajęcia zostały podzielona na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pracując metodą burzy mózgów, proponowali działania jakie podjęliby w swoich szkołach z zakresu: kultury, sportu, bezpieczeństwa i nauki. Później wszyscy udali się do pracowni gastronomicznej, gdzie pod kierunkiem nauczycieli zawodu przygotowywali potrawy. Dodatkową atrakcją była projekcja filmu przygotowanego przez uczniów technikum informatycznego o życiu szkoły.

Spotkaniu uczestniczyła inspektor oświaty, Agnieszką Glazer. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i zostali zaproszeni na przyszłoroczne spotkanie.

Organizator,