WYCIECZKA KLASY II tż

W dniu 24 listopada 2014 roku klasa II technikum żywienia i usług gastronomicznych brała udział w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Elbląga. Wyjazd rozpoczęliśmy od projekcji filmu pt. „Głupi i głupszy bardziej”. Miało to na celu wskazać twórczy sposób spędzania wolnego czasu. Poprzez tego typu uczestnictwo w życiu kulturalnym, człowiek uczy się pełnienia ról społecznych, funkcjonowania w środowisku.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Hotelu Młyn. Historia tego obiektu jest związana z płynącą tuż obok rzeczką Kumielą. Już w okresie krzyżackim podejmowano próby jej gospodarczego wykorzystania, stąd u jej brzegów budowano młyny wodne. Jeden z nich usytuowany na obrzeżu lasów Bażantarni, otoczony krzakami i zaroślami, został nazwany, czyli Młynem Krzaczastym. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z szefem kuchni, zobaczyć pomieszczenia gastronomiczne i wyposażenie, dwupoziomową restauracje z antresolą dla 80 osób. Serwowane w niej wyśmienite dania kuchni regionalnej i europejskiej, co uświadomiło im,  gdzie i w jakich warunkach mogą pracować po ukończeniu szkoły. Dodatkowo udało się nam zobaczyć pokoje hotelowe oraz strefę SPA wraz z basenem.

Zwieńczeniem naszego wyjazdu był udział grupy w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalnego aktora teatru. Ćwiczenia te miały na celu pobudzenie wyobraźni, integrację grupy, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, pomoc w rozwiązywaniu sporów i konfliktów, aktywizację w działaniach grupowych.

mgr inż. Ewelina Kępińska-Lipińska
mgr Janusz Więcek