PRÓBNE EGZAMINY ZAWODOWE DLA 3 TOT

W dniach 8 i 12 grudnia w naszej szkole zostały przeprowadzone próbne egzaminy zawodowe dla uczniów klasy czwartej i po raz pierwszy dla uczniów klasy trzeciej Technikum Obsługi Turystycznej. Warto zaznaczyć, iż uczniowie klas trzecich, według przepisów nowej podstawy programowej, w czerwcu 2015 będą zdawać egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację zawodową – T.13. Do drugiej kwalifikacji przystąpią po pierwszym semestrze klasy czwartej. Oba egzaminy próbne składały się z dwóch etapów - teoretycznego i praktycznego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z kilkunastu pytań z dziedziny m.in. geografii, marketingu, obsługi ruchu turystycznego oraz opracowywali projekt związany z przygotowaniem imprezy turystycznej.
W ten sposób, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe oraz zapoznać się z ogólnymi procedurami przeprowadzania egzaminu w praktyce.

Szkolni koordynatorzy:
mgr Magdalena Haftkowska, mgr Sylwia Kuklińska