PRÓBNY EGZAMIN CZELADNICZY

Dnia  10. 03. 2015r. w Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim odbył się próbny egzamin czeladniczy, w którym udział wzięła klasa 3W Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Egzamin składał się z części teoretycznej, która polegała  na rozwiązaniu testu wyboru. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu następujących tematów:

• rachunkowość zawodowa,
  • dokumentacja działalności gospodarczej,
  • rysunek zawodowy,
  • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej,
  • podstawowe zasady ochrony środowiska,
  • podstawowe przepisy prawa pracy,
  • podstawowa problematyka z zakresu podejmowania działalności gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem.

Każdy zdający otrzymał  zestaw pytań egzaminacyjnych posiadający określony numer. Na każdy wyżej wymieniony temat udzielano odpowiedzi na 7 pytań. Każde pytanie zawierało trzy propozycje odpowiedzi, z  których tylko jedna była prawidłowa.

Celem przeprowadzenia takiego egzaminu było zapoznanie uczniów z podstawowymi procedurami egzaminu czeladniczego, do którego przystąpią uczniowie klasy wielozawodowej po ukończeniu nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu
mgr Gabriela Figacz