DZIEŃ „LICZBY PI” W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

Uroczyste obchody Światowego Dnia Liczby Pi zorganizowane zostały w Zespole Szkół nr 2 już po raz drugi. Głównym celem tych obchodów było zainteresowanie młodzieży matematyką, pokazanie matematyki w ujęciu praktycznym oraz zainteresowanie historią i ciekawymi postaciami ze świata matematyki. W ramach różnorodnych działań w tym dniu uczniowie przygotowali gazetki informacyjne o słownych matematykach i naukowcach, ciekawostkach matematycznych oraz szczególnych liczbach, które zaprezentowano na wystawie znajdującej się na korytarzach budynku. W czasie przerw uczniowie mogli skorzystać z ciekawych atrakcji. Odbyła się prezentacja ciekawych eksperymentów matematycznych i fizycznych przygotowanych przez uczniów klasy II TM. Dodatkowo uczennice klasy ITŻ wróżyły z numerologii a dziewczyny z klasy III TŻ przeprowadzały wśród uczniów konkurs z wiedzy matematycznej. Wiele satysfakcji dało nam obserwowanie zaangażowania uczniów, którzy z chęcią włączali się w przygotowane działania i atrakcje. Za rok spotykamy się ponownie.

Organizatorzy,
mgr K. Syrowska i mgr M. Kabza