PROJEKCJA NIEMEGO FILMU W ZS2

Dnia 12 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat kina niemego oraz pokaz filmu przygotowanego przez klasy II TM oraz II TOT pod kierownictwem nauczycieli języka angielskiego - pani Małgorzaty Markun oraz pani Justyny Hukałowicz.

Film obejrzało 8 klas w trakcie dwóch godzin lekcyjnych. Kilka dni przed premierą na korytarzu szkolnym zawisł plakat reklamujący film. Uczniowie II TM wręczyli również zaproszenia na premierę pracownikom szkoły. Krótkiego wykładu na temat historii kina niemego udzielił uczeń Maciej Gała (IIITM).

Film przygotowany przez uczniów („Krzysiek in London”) był filmem niemym z podkładem muzycznym zaczerpniętym z filmu Chaplin'a  „The Pilgrim”. Film trwał dokładnie 5 minut, jednak jego przygotowanie, nakręcenie oraz zmontowanie potrwało znacznie dłużej, co tylko udowodniło naszym uczniom jak trudne jest wypuszczenie na rynek produkcji filmowej.

Na premierę filmu przyszli również: pani dyrektor Wioletta Przyborowska oraz pan dyrektor Mirosław Kabza. Po skończonym pokazie, uczniowie nagrodzili pracę swoich kolegów brawami, a Maciek podziękował wszystkim zgromadzonym za udział :)

Opiekunowie
mgr Małgorzaty Markun i mgr Justyny Hukałowicz