Spotkanie z pracodawcami

W dniu 19 października 2011 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyło się spotkanie z pracodawcami zatrudniającymi pracowników młodocianych Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim i Elblągu...

Na spotkaniu zostały omówione następujące kwestie:

- Zasady współpracy Zespołu Szkół Nr 2 z pracodawcami

- Reforma szkolnictwa zawodowego

- Kryteria oceniania zajęć praktycznych.

Efektem dyskusji było ustalenie planu pracy na bieżący rok szkolny.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, Pani Wioletta Przyborowska, przedstawiła kierownika praktycznej nauki zawodu, Pana Jerzego Zapolskiego, który odpowiada za organizację i przebieg szkolenia praktycznego uczniów ZSZ i Technikum.

Zgromadzonych gości zaproszono również na konferencję dotyczącą zmian w kształceniu zawodowym, która odbędzie się 4 listopada 2011 roku w Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń między pracodawcami, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.