DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Dnia 13 listopada 2015 roku z okazji zbliżających się Dni Honorowego Krwiodawstwa w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Czerwonego Krzyża, lokalnych władz powiatowych oraz gminnych z honorowymi krwiodawcami.

Były odznaczenia, gratulacje, kwiaty, upominki. Za bezinteresowną pomoc, jaką jest oddawanie krwi i tym samym ratowanie zdrowia i życia ludzkiego podziękowali obecni na uroczystości: Wicestarosta Pani Barbara Ogrodowska, Burmistrz Pan Jacek Michalski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jacek Gross.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Pan Jerzy Lipiński, który oddał 61 litrów krwi, Pan Robert Olenkiewicz (50l), Pan  Tomasz Włodkowski (48l), Pan Krzysztof Strug (43l), Pan Krzysztof Ćwiek (32l), Pan Przemysław Osuch (23l). Za propagowanie idei krwiodawstwa w szkołach i honorowe oddawanie krwi nagrodzono również nauczycieli: Panią Monikę Gurak i Pana Mieczysława Kochel, oraz uczniów Patrycję Romanowską, Wiktorię Krawczyk , Damiana Kobierzyńskiego i Tomasza Barana.

Dnia tego pod OSP w ambulansie do pobierania krwi z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku można było oddać krew. W akcji licznie udział wzięli również uczniowie naszej szkoły.

mgr Monika Gurak