DZIEŃ PRAW DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 – 20.11.2015

Dnia 20 listopada 2015 Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim zorganizował obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, przygotowując dla swoich koleżanek i kolegów prezentację multimedialną. Po prezentacji  odbyła się dyskusja na temat przestrzegania przedstawionych praw w naszej szkole. W dyskusji uczestniczyli  oprócz uczniów, przedstawiciele Dyrekcji szkoły i nauczyciele.  Samorząd Uczniowski przygotował  także akcję informacyjną dotyczącą praw dziecka – na przerwach rozdawano ulotki, a w gablocie SU przygotowano gazetkę dotyczącą w/w tematu. Obchody Dnia Dziecka  w naszej szkole zostały zorganizowane już po raz drugi, przez co stały się stałym punktem w corocznym planie pracy SU. Ważnym elementem opisanych działań jest udział w nich Dyrekcji i nauczycieli, którzy uważnie wsłuchują się w głos młodzieży.