DBAM O PRZYSZŁOŚĆ

18 listopada w ramach  „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” w naszej szkole odbyły się szkolenia dla klas II TOT, I TZ, II TIM w ramach programu „Dbam o przyszłość”. Szkolenia przeprowadzili wolontariusze AXA we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Program Dbam o przyszłość jest flagowym programem AXA, realizującym strategię odpowiedzialności korporacyjnej w obszarze edukacji. Program jest prowadzony przed Grupę AXA na całym świecie pod nazwą Insure Your Success we współpracy z Junior Achievment Young Enterprise Europe. W Polsce program realizowany jest  z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa w ramach JA-YE. Misją AXA  jako ubezpieczyciela jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo finansowe klientów, ale również uświadamianie im ryzyk, z którymi mogą się spotkać. Poprzez edukację firma  pragnie pomóc młodzieży jak najwcześniej zrozumieć idee ubezpieczeń oraz pokazać zalety odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Program pokazuje  uczniom, jak ważne dla ich przyszłości jest dokonywanie mądrych wyborów finansowych. AXA pragnie pokazać, że bez względu na to, jak dobrze zaplanują swoje wydatki, w ich codziennym życiu mogą pojawiać się niespodziewane zdarzenia, których skutki będą odczuwalne w krótkim i długim horyzoncie czasowym. Dlatego  firma przy okazji programu uświadamia  uczniom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w swoim życiu oni i ich bliscy, oraz pokazuje, jak za pomocą ubezpieczeń mogą minimalizować finansowe skutki tych ryzyk. Podczas programu uczniowie dowiadują się również, dlaczego warto oszczędzać i jak rozsądnie zaplanować odkładanie pieniędzy na przyszłość. Zapoznają się także z różnymi typami inwestycji i i uświadamiają sobie, że często duże zyski z inwestycji wiążą się ze zwiększonym ryzykiem.

Szkolny organizator,
mgr Sylwia Kuklińska