Pokaz Kuchni Japońskiej

W dniu 24 października 2011 roku (poniedziałek) w godzinach 810 - 1030 w pracowni gastronomicznej naszej szkoły odbył się pokaz Kuchni Japońskiej dla klasy 4 technikum żywienia i gospodarstwa domowego...

Pokaz został przeprowadzony przez wykwalifikowanych kucharzy z Gdańska: Krystiana Olejnika i Łukasza Barona.

Przedstawili oni krótką historię powstania sushi oraz jego przyrządzanie bazując na swoim doświadczeniu jakie nabyli podczas pobytu w Japoni.

Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy podczas przygotowania sushi oraz obróbką wstępną ryb. Uczyli się sporządzania: nigirii, hosomaki, filadelfii, kalifornii, futomaki, rożków oraz techniki zwijania maków.

Przeprowadzony pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i ze strony kadry pedagogicznej.

Nauczyciel przedmiotów gastronomicznych
mgr Anna Bagrowska