Radio Gdańsk i CI TASK

25 października 2011 roku nauczyciele przedmiotów informatycznych zorganizowali dla klasy II technikum informatycznego wycieczkę do Radia Gdańsk i na Politechnikę Gdańską do Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej TASK...

W Radio Gdańsk uczniowie zostali zapoznani z pracą w radio, a w szczególności zobaczyli i dowiedzieli się:

• o pracy w studio, w którym dokonuje się nagrań wiadomości i ich obróbki dźwiękowej,
        • o pracy w studio reżyserki, w którym emituje się audycje na żywo,
        • o pracy w studio nagrań, które jest jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie i przeznaczone zarówno do nagrań muzycznych, koncertów "live" z publicznością, realizacji telewizyjnych, jak i innych skomplikowanych form radiowych.

Po spotkaniu w radio uczniowie wraz z opiekunami udali się do nowego budynku wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, w którym zwiedzili Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej - CI TASK.

Centrum Informatyczne TASK jest samodzielną jednostką organizacyjną afiliowaną przy Politechnice Gdańskiej, której zadaniem jest zapewnienie środowisku akademickiemu Trójmiasta dostępu do krajowej i światowej sieci informatycznej oraz utrzymanie i udostępnianie komputerów dużej mocy obliczeniowej oraz oprogramowania naukowego. Od 2008 roku na wyposażeniu CI TASK znajduje się najszybszy superkomputer w Polsce oraz jeden z najszybszych na świecie - superkomputer Galera o teoretycznej mocy obliczeniowej 50 TeraFLOPS.