KONKURS „POLSKA W UE”

13 kwietnia 2016 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się konkurs „Polska w Unii Europejskiej”. Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim reprezentowali na nim uczniowie klas 3: Violetta Żwirek (technikum żywienia) i Piotr Hnatiuk (technik informatyk). Wygrali oni eliminacje szkolne jakie odbyły się w marcu tegoż roku. W etapie wojewódzkim młodzież z ZS 2 musiała sobie poradzić z testem składającym się z 25, a obejmującym swym zakresem tematycznym zagadnienia związane m.in.  z polityką migracyjną  i finansową UE oraz programami europejskimi. Niestety naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do finałowej grupy uczniów z Pomorza, która walczyć będzie o główną nagrodę jaką jest wyjazd do Brukseli.

mgr Ł. Kępski