METROPOLITALNE TARGI PRACY POMORZA

Dnia 27. 04. 2016 roku uczniowie z klasy: III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, , III Technikum Informatycznego, III i II  Technikum Obsługi Turystycznej wraz z opiekunami: Panią Ireną Mesinger i Panią Gabrielą Figacz uczestniczyły w Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza w Gdańsku.

Na targach swoją ofertę zaprezentowali pracodawcy działający na terenie całego Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, a także firmy poszukujące osób do pracy w państwach Unii Europejskiej. Dla wszystkich przedsiębiorców zarezerwowano rekordową liczbę- ponad 200 stoisk.

Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza jest Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Partnerami wydarzenia są: Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Pomorski Klub Biznesu, Pracodawcy Pomorza oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

To już piąta edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Wśród wystawców można było znaleźć firmy, reprezentujące wszystkie sektory gospodarki. Nie zabrakło znanych i cenionych marek, jak i regionalnych przedsiębiorstw, a wśród nich m.in. : Lotos, Flex, Eurocash, British American Tabaco, Addeco, Iglotex, McDonald’s, PZU oraz Trefl.

Obecni na targach rekruterzy dysponowali ofertami pracy dla: pracowników ochrony, stolarzy, elektryków, spawaczy, doradców klienta, programistów, grafików, spedytorów, kierowców, księgowych, kasjerów, sprzedawców, magazynierów, opiekunów osób starszych i informatyków.

W ramach targów działało stoisko merytoryczne Power 2 Work, gdzie udzielane były informacje o możliwościach skorzystania z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze z tego programu przeznaczone są na wsparcie młodych ludzi do 30-tego roku życia, m.in.: w zakresie edukacji, rozwoju zawodowego i osobistego oraz zwiększenia mobilności zawodowej.

Niezwykłym wydarzeniem podczas targów były warsztaty: „Barometr zawodów", dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych, podczas których mogli zapoznać się z obecną sytuacją na rynku pracy. Zajęcia umożliwiły uczestnikom poznanie prostego narzędzia pozwalającego na szybką orientację, w których zawodach najłatwiej o zatrudnienie na pomorskim rynku pracy.

W ofercie targów nie zabrakło również zajęć z zakresu autoprezentacji i cennych wskazówek, jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą.

mgr Gabriela Figacz