Targi pracy

Dnia 16 listopada 2011 roku uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej i klasy III Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w Targach Pracy...

Założeniem Targów była prezentacja możliwości wsparcia, jakie jest oferowane młodzieży oraz dorosłym poszukującym pracy w celu efektywnego budowania własnej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ideą przewodnią stanowiła promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących nowe miejsca zatrudnienia i udzielanie kompleksowej pomocy w znalezieniu najlepszych pracowników.

Część wystawiennicza Targów była szczególną okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z indywidualnych porad i wskazówek doradców zawodowych, jak również porozmawiania z poszczególnymi pracodawcami o konkretnych wymogach na dane stanowisko pracy.

Głównym organizatorem Targów były Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku, a miejscem spotkania Sala konferencyjna Urzędu Miasta Malborka.

doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz