93 rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 10 listopada 2011 roku w  naszej szkole odbyła się akademia okolicznościowa z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowana przez uczniów z klasy IV Ti pod kierunkiem pani Krystyny Bronk (nauczyciel historii)...

Akademia była formą nietypowej lekcji historii, podczas której wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję powrócić do tego wielkiego, historycznego wydarzenia, kiedy to nasz kraj, po 123 latach niewoli odzyskał upragnioną wolność. Uczestnicy akademii mogli przypomnieć sobie znaczące dla naszej historii daty i wydarzenia, które zaważyły na losach naszej ojczyzny takie jak: rozbiory Polski, powstania: listopadowe i styczniowe, a także I wojna światowa.

W październiku w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny Zabytki i architektura mojej miejscowości. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie zdjęcia w formacie 10x15. Na konkurs wpłynęło dużo zdjęć, które zostały zaprezentowane w galerii, w bibliotece szkolnej. Uczniowie wszystkich klas oddawali swoje głosy na najładniejsze zdjęcia. Laureatem konkursu został Dawid Bartnicki z klasy II Tm. Drugie miejsce zajęła Karolina Danielewska z II Tż, zaś trzecią lokatę objęła Paulina Grobicka z I Tot.

Pani Dyrektor, Wioletta Przyborowska, podczas akademii wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody (talony do księgarni). Zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom życzymy więcej szczęścia w następnych konkursach!

Organizatorem konkursu była pani Justyna Kwiatkowska (nauczyciel historii).