Warsztaty dla gimnazjalistów

Dnia 10 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim ul. Warszawska 54 Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Marii Sobczyk  zorganizował dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty, których tematem było Młody samorządowiec, dobry finansista.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: praktyczną i teoretyczną. W części teoretycznej uczniowie pracując metodą burzy mózgów układali plan biznesowy dla samorządu uczniowskiego. Następnie lider grupy prezentował go ogółowi. Później wszyscy udali się do pracowni gastronomicznej, gdzie pod kierunkiem nauczycieli zawodu M. Trąbki i A. Bagrowskiej przygotowywali potrawy oraz stroili stół biesiadny, by w atmosferze nawiązującej do karnawału podsumować spotkanie. Dodatkową atrakcją był pokaz prawidłowego nakrycia stołu konsumenta.

W warsztatach uczestniczyła Inspektor Oświaty Agnieszka Glazer.

Na koniec wszyscy uczestnicy  otrzymali drobne upominki, a pani Dyrektor W. Przyborowska zaprosiła wszystkich na przyszłoroczne spotkanie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 biorący udział:

III tot: Katarzyna Warmbier, Karolina Milewska

III Ti: Paweł Zamrzycki, Rafał Bukowski, Damian Macias, Przemysław Zamorski, Tomasz Zubel

III Tm: Wojciech Kieszkowski

II Ti: Adam Machula

II s: Katarzyna Stefańska

II tż: Edyta Góra, Bartek Stolski

I tż: Martyna Kulwicka

III tż: Klaudia Bryks, Basia Borzestowska, Patrycja Jaskulska, Olga Skarwinkiewicz

Samorząd Uczniowski ZS2