GOŚCIE Z NIEMIEC

W dniu 22 marca 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 odbyły się warsztaty kulinarne w ramach partnerstwa szkół podpisanego w 2015 roku dotyczącego staży zawodowych Programu Erasmus+.

Od dnia 9 do 23 marca 2018 uczniowie szkoły zawodowej z Elmshorn , odbywali w Gdańsku praktyki w zakładach hotelarsko-gastronomicznych i piekarniach. Opiekunem uczniów z ramienia naszej szkoły była pani Gabriela Kuszner-Drobik.

Warsztaty kulinarne które odbywały się w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół nr 2, były jednym z głównych punktów realizowanych staży. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z Niemiec przygotowywali polską biesiadę – bigos z dodatkiem dziczyzny i swojskiej kiełbasy. Spotkanie przyczyniło się do zacieśniania więzi między uczniami obu szkół.

M. Haftkowska