WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW

W dniach od 14.03.2018r. do 27. 03. 2018 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły w składzie: Wojciech Bartosiak i Marcin Wasiluk (kl. III TIM) oraz Małgorzata Neumann (kl. I TOT) wraz z nauczycielami: Gabrielą Figacz i  Ewą Pichola realizowali wyjazdy do gimnazjów z powiatu nowodworskiego.

Celem tych wizyt było przedstawienie wśród trzecioklasistów gimnazjów oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim na rok szkolny 2018/2019 oraz przeprowadzenie zajęć warsztatowych pt.: „Kreatywność w kontekście wyboru szkoły i zawodu”.

Celem zajęć warsztatowych było:
 - planowanie i podział zadań w grupie,
 - orientacja uczestników w kontekście własnych predyspozycji,
 - zapoznanie uczestników z procesem kreowania lidera,
 - pogłębianie umiejętności dostrzegania związku pomiędzy typem osobowości za określonym zawodem i środowiskiem pracy,
 - zdobycie umiejętności identyfikacji cech zawodów.

Biorąc udział w ciekawych ćwiczeniach uczniowie uczyli się:
 - budowania świadomości własnej indywidualności w kontekście pracy grupowej i wyboru zawodu,
 - pobudzania pomysłowości i kreatywnego działania,
 - stymulowania własnej twórczości,
wyboru zawodu zgodnego z zainteresowaniami.

Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili gimnazja w: Ostaszewie, Mikoszewie, Kmiecinie, Sztutowie, Stegnie, Tujsku i Marzęcinie. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze. Warto podkreślić, że takie wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Są one wpisane  w coroczny harmonogram działań, podejmowanych przez naszą szkołę w celu pomocy uczniom ostatnich klas gimnazjów przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

Organizatorzy:
Gabriela Figacz, Ewa Pichola