XIII POMORSKI KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

Już po raz XIII uczniowie nowodworskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się na etapie powiatowym Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

W tym roku gospodarzem pierwszego etapu był Zespół Szkół nr 2.  W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy zmierzyli się z testem składającym się z 45 pytań. Oparte one zostały w większości o obowiązujące w Polsce ustawy o samorządzie: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Test okazał się niezwykle trudnym zadaniem, jednakże było o co walczyć. Uczniowie, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca zyskali prawo reprezentowania powiatu nowodworskiego na finale wojewódzkim, który odbędzie się w Gdańsku. Niezmiernie miło nam jest zakomunikować, że trzecie miejsce zajęła uczennica klasy II TOŻ Agnieszka Korzeniowska.