WYCIECZKA STUDYJNA DO PRACODAWCY W BRANŻY ITC - FIRMY FLEX

Dnia 15 października 2019 r. w ramach projektu: „Warszawska - czas zawodowców” uczniowie klas: 1 ti_4 i 2 ti uczestniczyli w wyjeździe do Tczewa do firmy FLEX.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem dużej firmy jaką jest FLEX oraz parkiem przemysłowym zakładu.

Firma FLEX, obecnie jest największym pracodawcą w Tczewie. Zajmuje się ona dostarczaniem kompleksowych rozwiązań przyszłości dla małych i dużych firm w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach i kieruje się misją budowania bardziej inteligentnego świata.

Flex w Tczewie powstał w 2000 roku. Firma zlokalizowana jest w województwie pomorskim, zatrudnia 4000 pracowników i posiada park przemysłowy, na który składają się trzy budynki o powierzchni 60 tysięcy m2. W pierwszym z nich odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz urządzeń elektronicznych. W drugiej hali ma miejsce obróbka metalu i montaż złożonych produktów, takich jak szafy bazowe do telefonii komórkowej, drukarki 3D czy maszyny samoobsługowe. Trzeci i najnowszy obiekt spełnia funkcję nowoczesnego centrum logistycznego.

Tczewska fabryka oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od projektu produktu, poprzez opracowanie linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej oraz elektroniki użytkowej. Klientami FLEX w Tczewie są zarówno światowe korporacje, jak i firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

Organizatorzy i opiekunowie,
mgr G. Figacz i mgr inż. M. Popik