Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Z radością informujemy, że podpisaliśmy umowę finansową  POWERVET-2015-1-PL01-KA102-015569 z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy i od  31 grudnia 2015 w naszej szkole ruszył pierwszy projekt unijny na zasadzie ERASMUS+ dla uczniów Technikum obsługi turystycznej, Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie kucharz.

"SZANSA NA SUKCES - doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim".

Dzięki temu projektowi uczniowie będą mogli odbywać bezpłatne, miesięczne staże zagraniczne w Niemczech i Austrii współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Dyrektor Wioletta Przyborowska, Dyrektor Mirosław Kabza, mgr Gabriela Kuszner-Drobik, mgr Justyna Hukałowicz oraz mgr Magdalena Haftkowska (koordynator projektu).

Zachęcamy młodzież do udziału w stażach.

Więcej o projekcie znaleźć można na tablicy informacyjnej znajdującej się na parterze szkoły oraz u koordynatora.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania w głównym sekretariacie, u koordynatora (pracownia turystyczna) oraz w zakładce "pliki do pobrania".

ZDOBYWALIŚMY DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE ZA GRANICĄ

Zakończył się pierwszy projekt Zespołu Szkół nr 2, pt. „SZANSA NA SUKCES” - doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim”, który pozwolił zrealizować staże zagraniczne 21 uczniom kształcących się w zawodach: kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik obsługi turystycznej.

Inicjatorem przedsięwzięcia była nauczycielka przedmiotów zawodowych Magdalena Haftkowska.

Realizacja przez szkołę projektów praktyk zagranicznych miała na celu rozwój zawodowy uczniów, wpływający na wzrost ich szans na zatrudnienie i mobilność na rynku pracy oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy i europejskich systemów szkolenia.

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dnia 02 grudnia 2016 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Samorząd Uczniowski wraz z Zespołem Projektowym Erasmus+, zorganizował dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty „Idealny Samorządowiec”, które były połączone z uroczystym podsumowaniem projektu „SZANSA NA SUKCES – doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim”, na zasadach programu Erasmus+.

TARGI EDUKACJI I PRACY

W dniu 15 listopada na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbyły się Targi Edukacji i Pracy, których organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku.

SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI

W dniu 11 listopada odbyło się spotkanie z pracodawcami na którym uczniowie podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym

WRÓCILIŚMY SZCZĘŚLIWI I ZADOWOLENI

Zakończyły się zagraniczne staże zawodowe w Zespole Szkół nr 2

I POJECHALI ...

Rodzice, znajomi i nauczyciele pożegnali pierwszą grupą uczestników zagranicznych staży zawodowych.